Zaproszenie na spotkanie ze Stowarzyszeniem „Wizna 1939″ – 9 września 2023 r. o godzinie 17:00 w Hali Kultury

Szanowni Państwo,

w dniu 9 września 2023 roku (sobota) o godzinie 17:00 w Hali Kultury, odbędzie się spotkanie ze Stowarzyszeniem „Wizna 1939″.

Tematem wydarzenia będzie premiera filmu: „Mordercy z Jedwabnego” i książka „Jedwabne – Niemieckie zbrodnie na Polakach”.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie. Wstęp wolny.

Stowarzyszenie ma na celu rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, pielęgnowanie polskości oraz krzewienie postaw patriotycznych. Podstawowym celem działalności Stowarzyszenia jest upamiętnienie historii Polski i Polaków w okresie II wojny światowej, okresie poprzedzającym wybuch wojny i okresie powojennym oraz upamiętnienie udziału żołnierzy polskich na frontach II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu kampanii wrześniowej 1939r. Szczególnym celem Stowarzyszenie jest podtrzymywanie oraz pielęgnowanie pamięci o bohaterskiej obronie odcinka „Wizna” w okresie 7-10.IX.1939 r. przez żołnierzy Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Narew” pod dowództwem kpt. Władysława Raginisa.