Wakacyjne Spotkanie Integracyjne w Ośrodku Charytatywno-Opiekuńczym CDŁ w Ptakach nad Pisą

W dniu 19 sierpnia 2009 roku odbyło się Wakacyjne Spotkanie Integracyjne podsumowujące tegoroczną Wakacyjną Akcję Caritas. W spotkaniu wzięli udział: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek, przedstawiciele władz samorządowych z terenu Diecezji Łomżyńskiej w tym m.in.: Wicestarosta Łomżyński Pan Marek Dworakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrołęka Pan Grzegorz Płocha, Sekretarz Urzędu Gminy Kulesze Kościelne Pani Hanna Włostowska i Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Nowogród Pan Tadeusz Góralczyk, oraz przedstawiciele innych organizacji: Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Oddział Nowogród, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Łomży, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Oddział Łomża, podopieczni z rodzicami oraz pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej w Marianowie, podopieczni i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Tykocinie, a także uczestnicy turnusu rehabilitacyjnego przebywający w Centrum Rehabilitacji w Łomży, pracownicy placówek Caritas Diecezji Łomżyńskiej, uczestnicy kolonii: dzieci, młodzież, wychowawcy i wolontariusze.

Przed uroczystym otwarciem spotkania integracyjnego odbyły się warsztaty muzyczne, w których aktywny udział wzięli wszyscy uczestnicy. Następnie odprawiona została uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego.

Po Mszy Św. ze swym programem „Jaki był ten dzień” wystąpiła młodzież kolonijna, a później zespół wokalno – muzyczny ARKA z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marianowie.

Atrakcją wieczoru było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i bigosem. Ostatni wieczór kolonijny zakończył się „morzem wylanych łez”, po którym wszyscy obiecali spotkać się znów za rok na koloniach Caritas.