PIELGRZYMKA DO GRECJI W DNIACH 09.06- 20.06.2023

Kontakt

Biuro pielgrzymkowo-turystyczne Emanuel
Bogumiła Kisła

Dane adresowe:
ul. Kościuszki 10, 19-300 Ełk

Dane kontaktowe:
tel./fax.: 87 732 81 57 (pon. – pt. godz. 09:00 – 15:30)
kom.: 604 49 86 49
e-mail: bptemanuel@wp.pl
e-mail: biuro@pielgrzymki-zagraniczne.pl

 

Informacje podstawowe

Termin od: 09.06.2023 do: 20.06.2023
Czas trwania: 12 DNI
Cena: 1350 PLN + 550 EUR

Program

1 dzień

08:00 – wyjazd z Ełku. Przejazd do Częstochowy, Msza Święta. Zakwaterowanie, obiad czas wolny, odpoczynek

2 dzień

Msza Święta. Po mszy wyjazd o 5:30 w kierunku Serbii. Przejazd przez Słowację, Węgry. Obiadokolacja , zakwaterowanie w hotelu, , nocleg w Serbii .

3 Dzień . Po śniadaniu wyjazd w kierunku Grecji – przejazd przez Serbię , Macedonię . Przyjazd do hotelu w Grecjji w okolicach Thessalonik – zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu wyjazd Filipii – miejsce ochrzczenia pierwszej Europejki – św . Lidii. Po zwiedzeniu stanowiska archeologicznego ( chrześcijańska bazylika , więzienie Apostoła Pawła ) , przejazd do Kavala , czas wolny . Następnie przejazd do Thessalonik , zwiedzanie miasta (Plac Arystotelesa , Kościół Agia Sofia , Biała Wieża ) . Powrót do hotelu

. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu przejazd do Thessalonik – spacer po najbardziej znanych punktach stolicy Macedonii :

Biała Wieża , Plac Arystotelesa , Kościół Św. Zofii . Następnie przejazd do Kalambaki – wyjazd w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich . Następnie zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych ,,wiszących klasztorów” – zabytek UNESCO malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu Meteorów . Msza Św. Nastepnie przejazd do hotelu w Meteorach – zakwaterowanie , obiadokolacja , nocleg .

6 dzień

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu atenńskiego – zabytek UNESCO . Po zejściu z Akropolu wejście na Aeropag ,skąd Apostoł Paweł przemawiał do Ateńczyków . Czas wolny . Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji – Parlament ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żolnierza , Stadion Olimpijski z 1896 roku . Następnie przejazd do Tolo – po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim . Zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg .

7 dzień

Msza Święta. Po śniadaniu odpoczynek nad morzem jońskim . Wieczorem możliwość fakultatywnego rejsu do Nalfpio – pierwsza stolica Grecji po wyzwoleniu spod jarzma tureckiego. Wypłynięcie o 17.00 po obiadokolacji , powrót około północy . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie . Po śniadaniu przejazd do Myken -zabytek UNESCO – zwiedzanie ruin jednej z najstarszych cywiliacji świata – cywilizacji mykeńskiej podczas , której odwiedzimy ,, grób Agamemnona” oraz zobaczymy maskę Agamemnona . Następnie przejazd do Epidavros – zabytek UNESCO , jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata , gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków – Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką .Następnie powrót do hotelu w Tolo – obiadokolacja , nocleg.

Możliwość zorganizowania wieczoru greckiego .

9 dzień

Po śniadaniu przejazd do Starożytnego Koryntu -zabytek UNESCO , miejsca w którym dwukrotnie przebywał Apostoł Paweł , napisał dwa Listy do Koryntian . Msza święta . Po odwiedzeniu przejazd do hotelu w okolice Thessalonik – obiadokolacja , nocleg .

10 dzień

Po śniadaniu przejazd do Serbii . Po drodze wizyta w domu rodzinnym Św . Teresy z Kalkuty – Msza Święta . Zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg w Serbii .

11 dzień

Po śniadaniu przejazd do Budapesztu . Wieczorem spacer po stolicy z możliwością rejsu po Dunaju . Następnie nocleg w hotelu .

12 dzień

Po śniadaniu przejazd do Polski. Msza Święta w Częstochowie. Powrót do Ełku w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia

– 1 nocleg w Częstochowie, 2 noclegi w Serbii, 1 nocleg w Budapeszcie, 7 noclegów w Grecji .
– wyżywienie wg programu
– przejazd autokarem klasy turystycznej
– opiekę pilota, przewodnika
– koszty autokaru na promie
– ubezpieczenie KL i NW
– TFG 10 zł (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Uwagi

– cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i na tereny archeologiczne oraz na lokalnych przewodników należy przewidzieć 115 €, osoby powyżej 65 roku życia 80 €, ,
– wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
– osoby mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
– możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie.
– wycieczki fakultatywne: wieczór grecki – 30 €, w cenie wspólna zabawa z tancerzami, którzy przedstawią nam pokaz regionalnych tańców z różnych regionów Grecji oraz słynne syrtaki Zorba przy regionalnych zakąskach typowo greckich oraz regionalnym winie , Wieczorny rejs do Nafplio – 30 €, rejs do pierwszej stolicy Grecji po uzyskaniu niepodległości spod jarzma tureckiego. Spacer oraz czas wolny po jednym z najpiękniejszych greckich miast. . Zaliczkę w złotówkach przy zapisie.
– kwotę euro należy wpłacić na podane konto najpóźniej miesiąc przed wyjazdem (nr konta: Bank PKO BP 08 1020 4724 0000 3302 0139 3776, BIC SWIFT: BPKOPLPW)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.