JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA 2009

Wielki Post każdego roku stwarza nam okazję do refleksji nad sensem  naszego życia chrześcijańskiego i pobudza nas do odkrywania miłosierdzia Bożego, abyśmy sami stawali się bardziej miłosierni względem braci. Dlatego też Caritas jak co roku organizuje akcję „Jałmużna Wielkopostna” pod hasłem „OTOCZMY TROSKĄ ŻYCIE”.

W tym roku za sugestią Ojca Świętego Benedykta XVI weźmy pod rozwagę praktykę jałmużny, która jest konkretnym sposobem przyjścia z pomocą temu, kto jest w potrzebie, a zarazem jest praktyką ascetyczną, pozwalającą uwolnić się od przywiązania do dóbr ziemskich
Jest to zachęta do praktykowania cnoty umiarkowania i wstrzemięźliwości, natomiast pieniądze zaoszczędzone dzięki wyrzeczeniom wielkopostnym będziemy mogli przeznaczyć na Fundusz Dzieci Chore.

Na rzecz tej akcji przygotowane zostały skarbonki. Dlatego też zachęcamy, aby do tego szlachetnego dzieła, włączyły się wszystkie rodziny we wspólnotach parafialnych, które kierują się miłością do ludzi chorych i potrzebujących.
Owocem wielkopostnych postanowień będzie przyniesienie tych skarbonek wraz z zawartością do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i złożenie ich przed ołtarzem.

Z pamięcią w modlitwie

Ks. Andrzej Mikucki