III Turniej Piłki Halowej Szkolnych Kół Caritas

Już po raz trzeci w dniu 18.10.2008 członkowie i sympatycy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej spotkali się w Szumowie na Turnieju piłki halowej „NAJCHĘTNIEJ STAŁ NA BRAMCE”  z okazji rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Współorganizatorem spotkania było SKC przy Zespole Szkół w Szumowie. W rywalizacji sportowej wzięły udział drużyny z następujących placówek: Szkoła Podstawowa w Piskach, Szkoła Podstawowa w Czyżewie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży, Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży, Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży, Szkoła Podstawowa w Wiźnie, Szkoła Podstawowa w Pniewie, Gimnazjum w Wiźnie, Gimnazjum w Ciechanowcu oraz Zespół Szkół w Szumowie. Startowało 19 drużyn. Łączna liczba uczestników 150 osób.  Spotkanie było okazją integracji dzieci i młodzieży oraz formą aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Zawody rozpoczął ks. Kan. Józef Żyłowski celnym strzałem do bramki. Na zakończenie spotkania rozegrano mecz towarzyski  „goście” kontra „zawodnicy drużyn”. Wygrała drużyna „gości” z wynikiem 5: 0, ale prawdopodobnie, dlatego że „zawodnicy  drużyn” chcieli zachęcić dorosłych do udziału w rozgrywkach sportowych.

Rozgrywki dostarczyły wiele emocji sportowych zarówno dla uczestników jak i kibiców.