I Diecezjalny Bal Charytatywny Szkolnych Kół Caritas przeszedł do historii!

W sobotę 2 lutego w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5  w  Łomży odbył się I Diecezjalny Bal Charytatywny zorganizowany przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Współorganizatorami balu byli członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, którego opiekunem jest ks. Krzysztof Górski. Oni to udekorowali salę, zadbali o dobrą muzykę, a po zakończeniu balu posprzątali wszystko. Bal mógł się odbyć na terenie szkoły dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Jacka Koconia, który wspiera wszystkie działania promujące wolontariat.

W balu wzięli udział członkowie oraz sympatycy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej w sumie około 200 osób. Celem głównym balu była zbiórka zabawek, które w ramach Światowego Dnia Chorego (11.02.2008) zostaną przekazane chorym dzieciom z terenu Diecezji Łomżyńskiej.

Bal był również okazją do wspólnej zabawy oraz nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem „Barki” – pieśni, która towarzyszy nam na każdym  spotkaniu – natomiast sam Bal rozpoczęliśmy „polonezem”.

Zgodnie z zapowiedzią w ramach balu miał miejsce konkurs muzyczny „Szansa na kolędę”.

Dla wszystkich przygotowany został poczęstunek na słodko, napoje oraz smaczny bigos.

Dziękujemy uczestnikom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawienia RADOŚCI dzieciom – zarówno tym chorym, które otrzymają maskotki z okazji Dnia Chorych, jak i tym, które miały okazję dobrej wspólnej zabawy.  Bóg zapłać!