Dramatyczna walka o małego Filipka! Umierają mięśnie, ale nie wola walki!

25 sierpnia 2020 roku w 36 tygodniu ciąży na świat przyszły bliźniaki – Filipek i Kubuś.

Kubuś już na samym starcie był silniejszy – otrzymał 10 punktów w skali Apgar, podczas gdy Filipek zaledwie 5. Chłopcy byli rehabilitowani, rozwijali się dobrze, ale gołym okiem było widać, że Kubuś jest silniejszy. Pierwszy zaczął siadać i raczkować. Kiedy chłopcy skończyli roczek, różnica zaczęła się jednak pogłębiać. W 13. miesiącu życia Kubuś już stał i powoli zaczynał stawiać pierwsze kroczki. Filipek natomiast zatrzymał się na etapie raczkowania.

Nikt nawet nie podejrzewał, że u Filipka może się coś dziać, że to nie skutki wcześniactwa, a podstępna i bezwzględna choroba, która rozwija się w organizmie małego Filipka…

Okazało się, że Filipek choruje na SMA.

Każdy gest ma dla Filipka ogromne znaczenie.

Podaj pomocną dłoń Filipkowi wspierając zbiórkę.

Podajemy nr konta:

BS Łomża 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010 – z dopiskiem „FILIPEK”