Bal Charytatywny Szkolnych Kół Caritas

W ramach XVII Światowego Dnia Chorego Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży po raz drugi zorganizowało Bal Charytatywny Szkolnych Kół Caritas, którego celem była zbiórka zabawek dla dzieci chorych przebywających w placówkach leczniczych na terenie Diecezji Łomżyńskiej.

W balu wzięły udział Szkolne Koła Caritas z następujących szkół: SP w Czyżewie, SP Nr 10 w Łomży, PSP w Olszynach, Gimnazjum w Śniadowie, Zespół Szkół Specjalnych w Łomży, Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Łomży, Zespół Szkół w Nowych Piekutach, SP w Pniewie, SP Nr 7 w Łomży, SP Nr 5 w Łomży, Gimnazjum w Nowogrodzie, SP w Wiźnie, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Łomży, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży, SP Nr 2 w Łomży, Zespół Szkół Drzewnych w Łomży, SP w Nowych Raciborach oraz osoby indywidualne. Ogółem w Balu wzięło udział około 200 osób.

Do akcji przekazania zabawek włączyli się:

Szkolne Koła Caritas przy Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Łomży

Szkolne Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Olszynach

Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Nowych Piekutach

Szkolne Koło Caritas przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Nowych Raciborach

Ośrodek Wsparcia Rodziny w Zambrowie

Wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie

Wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Grajewie

Wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. św. Idziego w Wyszkowie

Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowii Mazowieckiej

Wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję bardzo dziękujemy.

Mamy nadzieję, że  zabawki te chociaż w niewielkim stopniu przyniosą radość cierpiącym dzieciom.

Foto: SKC PG2 Łomża: