W dniach 29.06-05.07.2018 r. w Ośrodku „Caritas Bliźnim” w Ptakach k. Nowogrodu odbyły się kolonie dla dzieci i młodzieży z terenu Diecezji Łomżyńskiej. Wzięło w nich udział ponad 150 kolonistów. Wypoczynek miał charakter warsztatowy, gdyż w jego trakcie można było uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach: językowych, gitarowych, sportowych, artystycznych, muzycznych czy liturgicznych.

     Przewodnią tematyką kolonii była kultura europejska, którą można było poznać bliżej dzięki warsztatom językowym (angielski, rosyjski, francuski, łacina) prowadzonym przez nauczycieli, kleryków oraz animatorkę mieszkającą na co dzień w Belgii. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka gry na gitarze, prowadzona dla początkującej grupy kolonistów. Codziennie odbywały się warsztaty śpiewu, aby wszyscy poznali piosenki oazowe. Bardzo ciekawe były również spotkania liturgiczne, w czasie których dowiedzieliśmy się, jak żyć, aby być szczęśliwym człowiekiem. Każdego dnia mieliśmy zajęcia artystyczne, przyciągające dziesiątki utalentowanych plastyczne dziewcząt i chłopców. Nie zabrakło wspólnych tańców, zabaw animacyjnych, karaoke, pokazu talentów, seansów filmowych, pokazu mody europejskiej, olimpiady sportowej, gier terenowych i codziennych dyskotek. Chętni uczestniczyli również w pieszej wycieczce do Nowogrodu. Gościliśmy biskupa Tadeusza Bronakowskiego oraz ks. dr kan. Andrzeja Mikuckiego - dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Odwiedzili nas też policjanci i strażacy, którzy mówili o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Na zakończenie kolonii uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

     Tydzień w Ptakach minął bardzo szybko. Wszyscy wyjechali wypoczęci, zadowoleni oraz napełnieni pozytywną energią. Kolonie te były niezwykłe nie tylko dlatego, że działo się na nich dużo wspaniałych rzeczy, ale przede wszystkim z tego powodu, że był to okres realnego zbliżenia się do Pana Boga. Ten wspólny czas uświadomił nam także, że niektórzy ludzie czynią świat wyjątkowy tylko dlatego, że są. Warto o tym pamiętać...

Opiekunami, którzy w czasie kolonii pracowali jako wolontariusze, byli:

Anna Pańkowska – kierownik

ks. Jarosław Świderek – kierownik duchowy

         Wychowawcy: Ewa Rosa-Tymińska, Iwona Płaszczyk, Marzena Oderkiewicz, Agnieszka Żulińska, Ewa Piwońska, Ewa Zabielska, Monika Skrodzka, Anna Urban-Górnik, Małgorzata Kropiewnicka, Agnieszka Wierciszewska, kl. Sebastian Urbański, kl. Dariusz Berć.

         Animatorzy: Karolina Oderkiewicz, Kamila Remian, Damian Sobolewski, Jakub Laskowski, Dawid Oderkiewicz, Jerzy Piotrowski.

         Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom, wychowawcom i animatorom, którzy jako wolontariusze z wielkim sercem i oddaniem angażują się w działalność na rzecz dzieci uczestniczących w Wakacyjnej Akcji Caritas.      

Anna Pańkowska – kierownik kolonii

 

Zapraszamy do galerii: Europejski-warsztaty-sportowo-artystyczne