.

Jałmużna Wielkopostna

.

W Kościele, okres Wielkiego Postu to czas refleksji nad sensem życia ludzkiego, to czas pokuty i wyrzeczeń oraz pełnienia dobrych uczynków w imię miłosierdzia chrześcijańskiego.

Zorganizowana przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej akcja
Jałmużna Wielkopostna
 w tym roku przebiega pod hasłem
„BĄDŹMY ŚWIADKAMI MIŁOŚCI”.

Zachęcamy wszystkie rodziny, w szczególności dzieci i młodzież naszej diecezji, do włączenia się w akcję Jałmużny Wielkopostnej, przez nabywanie skarbonek w celu składania dobrowolnych oszczędności w ramach postanowień wielkopostnych.

Zebrane pieniądze zasilą Fundusz Dzieci Chore, w ramach którego wspierani są chorzy zgłaszający się po pomoc do Caritas Diecezjalnej.

Zachęcamy, aby każda rodzina włączyła się w te szlachetne dzieło.

Z pamięcią w modlitwie:

Ks. Andrzej Mikucki