Dnia 3 czerwca 2017 r. w Ośrodku „Caritas Bliźnim” w Ptakach k. Nowogrodu odbył się Ogólnopolski Festyn Rodzinny Caritas „Bądźmy razem” z okazji XV Podlaskich Dni Rodziny „Rodzina łączy pokolenia”. W imprezie uczestniczyło ponad 450 osób. Zebranych gości powitał Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej – ks. kan. dr Andrzej Mikucki, który razem z ks. Markiem Ulatowskim odprawił Mszę św. w kaplicy.

Głównym celem festynu była XVII Olimpiada sportowo-rekreacyjna dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych, która odbyła się pod hasłem „Zwyciężę, bo pokonam samego siebie”. W programie były m.in.: zumba dance aerobic, konkurencje lekkoatletyczne, biegi przełajowe, gra terenowa kilometrów uśmiechu, zajęcia z ratownictwa medycznego oraz gościnne pokazy promujące zdrowie. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się: mobilne miasteczko ruchu drogowego WORD, stoisko Biedronka - Rekopol, pokazy pojazdów policji i straży pożarnej, a także loteria fantowa, wata cukrowa, popcorn i lody.

Dzieci wraz z opiekunami miały naprawdę mnóstwo atrakcji. Każdy uczestnik mógł zdobywać punkty w różnych konkurencjach, za które na koniec festynu wręczane były nagrody od głównego sponsora – sieci sklepów Biedronka. Dzieci chętnie angażowały się w zabawy i korzystały z wypoczynku na świeżym powietrzu. Słoneczna pogoda sprzyjała tego typu rozrywce oraz służyła integracji pracowników CDŁ, wolontariuszy, osób starszych i dzieci niepełnosprawnych. Był to naprawdę miło i pożytecznie spędzony czas.

Dziękujemy serdecznie organizatorom i wolontariuszom zaangażowanym w akcję za profesjonalne przygotowanie tego niesamowitego festynu, który dostarczył wiele radości i wiary we własne możliwości wszystkim uczestnikom. Dzieło Caritas to dzieło ludzkich serc!

XVII Olimpiada sportowo-integracyjna dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych „ZWYCIĘŻĘ BO POKONAM SAMEGO SIEBIE” została współfinansowana przez Prezydenta Miasta Łomża w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ochrony zdrowia w 2017 roku.

Anna Pańkowska – Uczestnik Festynu